​​​​Open Source

Chcete se osvobodit od komerčních licencí a vykročit cestou svobodného softwaru? Pomůžeme vám odstranit rizika tohoto řešení a zvýšit efektivitu.

 

Rozvoj, perspektivy, inovace

V posledních letech se open source software stal významným zdrojem inovací a převzal tak štafetu od proprietárního produktového softwaru. Vzrostl zájem firem, zejména v oblasti webových řešení, a rozostřily se hranice mezi tím, co je již open source a co nikoliv.

Open source decentralizuje vývoj software. Díky svým otevřeným licencím umožňuje široké využití. To s sebou ale kromě výhod nese i úskalí a rizika, se kterými je nutné pracovat. Potenciál open source řešení neustále roste. Proto se na tuto oblast v Cleverlance dlouhodobě zaměřujeme.

Rychlý rozvoj, flexibilita, příjemná cena

Výhodou open source software je jeho rychlý rozvoj, který umožňuje téměř okamžité následování aktuálních technických a obchodních trendů.

Díky své flexibilitě se open source řešení mohou zaměřovat na specifické problémy byznysu, které doposud nedokázalo uspokojivě řešit žádné proprietární řešení. 

Máme zkušenosti s opensource produkty. Velmi často je využíváme. Jsme schopní navrhnout a postavit kvalitní a robustní řešení bez nutnosti pořizovat komerční licence. Díky tomu se  výrazně snižuje počáteční investice a celkové náklady na jejich údržbu a provoz.

Návrh

Při samotném návrhu systémů se snažíme využívat všech možností open source řešení, vždy, když je to možné. Ať už jde o webové servery, integrační technologie, komunikační sběrnice či portály. Zapojujeme je do existující infrastruktury zákazníka nebo budujeme systémy na zelené louce. ​

Vývoj s pomocí Continuous Integration:

Continuous Integration je postup vývoje, kdy je kód ukládán do centrálního úložiště. Každá změna je ověřena automatizovanými nástroji. Případné chyby jsou detekovány okamžitě. Použití tohoto principu garantuje, že výsledný produkt je dokončený dříve a ve vyšší kvalitě. 

Integrace

Open source se neomezuje jen na aplikační vrstvu. Intenzivně jej využíváme také pro integraci. Vyvinuli jsme platformu CleverBUS​ pro integraci aplikací, kterou používáme pro naše zákazníky.

Technologie

Pracujeme s osvědčenými standardy a zároveň neustále sledujeme nové trendy. Mezi naše oblíbence patří například JBoss, Tomcat, Liferay a další.